tel: +48 (33) 85-75-344     tel: +48 (33) 47-97-895

e-mail: office@contra-polska.pl

aktualności

01.09.2021

W asortymencie nieodgradzających elementów bezpieczeństwa pojawił się nowy rodzaj urządzeń - radarowe czujniki obecności osób.

czytaj wiecej

22.11.2019

Firma Fortress Interlocks wprowadziła do swojej oferty elektromagnetyczne moduły bezpieczeństwa z serii amGard Pro z obsługa czytników RFID. Produkty te są rozszerzeniem funkcjonalnosci serii amGard i pozwalają zrealizować funkcje uprawnień poszczególnych osób pragnących uzyskać dostęp do strefy zagrożenia lub strefy newralgicznej dla produkcji. Umożliwiają również logowanie osób wchodzących i wychodzących w danym obszarze, odliczanie czasu postoju i jego przyczyny itd.

czytaj wiecej

30.10.2018

W dziedzinie techniki bezpieczeństwa zrobiono kolejny krok na przód. Dzięki zastosowaniu techniki dywersyfikowanej komunikacji bezprzewodowej udało się stworzyć niezawodny, stabilny i bardzo odporny na zakłócenia system komunikacji sieciowej dla sterowników bezpieczeństwa kategorii PLe/SIL3. Pozwoliło to na stworzenie przez firmę SSP serii sterowników SIMPLIFIER które do komunikacji pomiędzy sobą wykorzystują sieć WIFI w paśmie 2,4 GHz.

czytaj wiecej

Produkty SSP

W dziedzinie techniki bezpieczeństwa zrobiono kolejny krok na przód. Dzięki zastosowaniu techniki dywersyfikowanej komunikacji bezprzewodowej udało się stworzyć niezawodny, stabilny i bardzo odporny na zakłócenia system komunikacji sieciowej dla sterowników bezpieczeństwa kategorii PLe/SIL3. Pozwoliło to na stworzenie przez firmę SSP serii sterowników SIMPLIFIER które do komunikacji pomiędzy sobą wykorzystują sieć WIFI w paśmie 2,4 GHz. Pozwala to na zestawianie układów w których nadzorowanie lokalnych obszarów maszyn lub zespołów maszyn nie wymaga łączenia poszczególnych sterowników kablami (np szyną CAN - co również jest możliwe w przypadku tych sterowników, jednak jest traktowane jako opcja). Sterowniki wymagają jedynie podłączenia zasilania 10-30VDC oraz zaprogramowania logiki ich pracy. W jednym systemie można zestawić razem do 16 sterowników gdzie każdy posiada 14 bezpiecznych konfigurowanych portów tranzystorowych i opcjonalnie dodatkowe 2 wyjścia przekaźnikowe. Zasięg komunikacyjny pomiędzy modułami wynosi około 100m, a z uwagi na fakt że każdy z modułów równocześnie pełni rolę repeatera, cała długość tak stworzonej sieci bezprzewodowej może sięgać nawet 1,5km, a w przypadku kiedy sterowniki widzą się wzajemnie mając połączenie więcej niż z jednym modułem droga komunikacji jest dywersyfikowana i moduły dynamicznie ustalają najlepszą z nich. Dla sytuacji gdzie nie jest możliwe zestawienie połączenia radiowego pomiędzy modułami można użyć interfejsu przewodowego CAN, co daje ogromne możliwości dopasowania do istniejących warunków otoczenia (ekrany sygnału radiowego, zakłócenia).

kontakt z contra polska
new