tel: +48 (33) 85-75-344     tel: +48 (33) 47-97-895

e-mail: office@contra-polska.pl

Strona główna /

Produkty w kategorii: PLUTO - Sterowniki Bezpieczeństwa

Wszystkich produktów: 19 na 1 stronach

Sortowanie:

PLUTO - software, przykłady, dane

Sterowniki bezpieczeństwa PLUTO są produktami Szwedzkiej firmy Jokab Safety, i z powodzeniem stosowane są w maszynach produkowanych na terenie zarówno unii europejskiej jak i stanów zjednoczonych gdzie produkty firmy Jokab są bardzo szeroko stosowane.
Jako bezpośredni dystrybutor JOKAB SAFETY w Polsce prócz dostarczania samych komponentów oferujemy szkolenia oraz wsparcie w zakresie programowania i stosowania sterowników PLUTO oraz innych komponentów firmy JOKAB SAFETY, serdecznie zapraszamy do współpracy na tym polu.

Sterowniki te obsługują wszystkie typy komponentów bezpieczeństwa dostępne na rynku, a dzięki zaimplementowanym blokom funkcyjnym w DARMOWYM oprogramowaniu narzędziowym obsługa takowych elementów jest banalnie prosta, Sterowniki są dostępne w 2 odmianach: samodzielne (bez szyny SAFEBUS), oraz sieciowe (z szyną SAFEBUS) co umożliwia połączenie sterowników w sieć oraz połączenie ich z bramkami sieciowymi lub enkoderami absolutnymi. Dzięki temu że sterowniki te są typu ALLMASTER typy sieciowe mogą pracować również jako samodzielne jednostki a w razie potrzeby można rozbudować prosto układ dołączając kolejne jednostki poprzez szynę SAFEBUS.
Oprócz mozliwości komunikowania się ze sterownikami za pomoca bramek sieciowych, każdy sterownik ma złącze szeregowe które może służyć jako interfejs komunikacyjny z panelem operatorskim (za pomocą protokołu MODBUS ASCII), co umożliwia wizualizację i parametryzację sterowanego procesu (komunikacja jest w obu kierunkach więc można zarówno odbierać dane z PLUTO jak i je do niego przesyłać)
.
Wszystkie sterowniki PLUTO posiadają wbudowaną możliwość obsługi obwodów dynamicznych (patrz przekaźniki VITAL1) i dodatkowo potrafią kontrolować do 3 niezależnych obwodów dynamicznych - każdy PLUTO), użycie obwodów dynamicznych pozwala prócz podłączenia w szeregu do kilkunastu elementów w kategorii 4 (używane jest wówczas tylko jedno wejście sterownika do nadzoru całej gałęzi elementów dynamicznych), prócz tego sygnał dynamiczny pozwala na realizację funkcji przycisku i lampki RESET za pomocą również tylko jednego portu, konkludując używanie dynamicznych obwodów bezpieczeństwa pozwala na uzyskanie w łatwy sposób najwyższej kategorii bezpieczeństwa układu i oszczędność portów sterownika (czyli w efekcie tą samą aplikację można zrealizować na mniejszym/tańszym sterowniku).

 

Dane techniczne

  Demonstracja oprogramowania sterowników PLUTO.  Dzięki pracy w trybie ALL MASTER poszczególne moduły moga pracować samodzielnie lub połaczone w jednej sieci. Wykorzystanie szyny SAFETY CAN BUS pozwala na monitorowanie nie tylko stanów sterowników ale pozwala podłaczyć do tej szyny również enkodery całkowite, oraz bramki sieciowe.

  Dlaczego warto stosować PLUTO?

  - łatwe programowanie (drabinka z użyciem bloczków funkcyjnych)
  - prosta konfiguracja portów oraz podłączenie okablowania (wysuwalne końcówki stykowe)

  - możliwość zestawienia systemu składającego się 640 portów I/O
  - Najwyższy stopień kategorii bezpieczeństwa - zgodność z EN 954-1, kategoria 4 - od 4 do 6 wyjść bezpieczeństwa w kategorii 4 (na jeden moduł)

  - Darmowe oprogramowanie
  - Proces programowania układu złożonego z więcej niż jednego sterownika odbywa się poprzez szynę SAFEBUS (umożliwia to wymianę uszkodzonego modułu bez konieczności użycia komputera i software'u - poprostu nowo wymieniony moduł programuje się z sąsiedniego)

  - Możliwość użycia jako zamiennika dla dowolnego typu przekaźnika bezpieczeństwa

  - Pomoc techniczna i szkolenia w zakresie obsługi
  - Redukcja kosztów, stopnia skomplikowania okablowania, oraz czasu
  - Produkt jest zbudowany na bazie wieloletniego doświadczenia w dziedzinie bezpieczeństwa - firmy JOKAB

   

new