tel: +48 (33) 85-75-344     tel: +48 (33) 47-97-895

e-mail: office@contra-polska.pl

Strona główna /

Produkty w kategorii: SYSTEM VITAL

Wszystkich produktów: 21 na 1 stronach

Sortowanie:

TINA DUO/DUO2

Tina Duo była modułem rozszerzającym, dzięki któremu możliwe było rozbudowanie obwodów bezpieczeństwa opartych o elementy typu VITAL i PLUTO. Tina Duo pozwalała na dodanie kolejnego obwodu dynamicznego do każdego miejsca obwodu gdzie występuje element typu Tina lub Eden w istniejacym obwodzie urzadzeń Vital/Pluto. Moduł ten pozwał na wybór trybu resetu pomiędzy manualnym i automatycznym dla podłaczonego poprzez ten moduł obwodu. Ponieważ Tina Duo pracowała jak VITAL z tiną dlatego wiele elementów mogło zostać dzięki niemu podłączonych do istniejących obwodów PLUTO B i C w liczbie takiej jak do przekaźnika VITAL.Dodając kolejną gałąź za pomocą modułu tina duo czas reakcji całego układu zwiąksza się o 30ms.
Za pomocą tej metody możliwe jest podzielenie układu na kilka stref z których każda ma odrębny rest a przy tym zachowan zostaje 4 klasa kategorii bezpieczeństwa zgodnie z EN 954-1).

Dane techniczne

    Element ze względu na niskie zapotrzebowanie rynowe został wycofany z produkcji końcem 2010 roku.
    Proponowane zamienniki:
    - wymiana przekaźnika VITAL na PLUTO i przebudowa układu na przyciski PE-RESET typu SMILE RA/RB,
    - wymiana TINA DUO na TINA 10B z kurtyną o sygnałach OSSD w miejsce barier SPOT + przycisk RESETU podłaczony do TINA10B,

new