tel: +48 (33) 85-75-344     tel: +48 (33) 47-97-895

e-mail: office@contra-polska.pl

aktualności

30.10.2018

W dziedzinie techniki bezpieczeństwa zrobiono kolejny krok na przód. Dzięki zastosowaniu techniki dywersyfikowanej komunikacji bezprzewodowej udało się stworzyć niezawodny, stabilny i bardzo odporny na zakłócenia system komunikacji sieciowej dla sterowników bezpieczeństwa kategorii PLe/SIL3. Pozwoliło to na stworzenie przez firmę SSP serii sterowników SIMPLIFIER które do komunikacji pomiędzy sobą wykorzystują sieć WIFI w paśmie 2,4 GHz.

czytaj wiecej

21.01.2016

amGard S40 to najnowszy asortyment blokad firmy Fortress Interlocks. Wykonany ze stali nierdzewnej 316 posiadający modularną konstrukcję pozwala na dobór szerokiej gamy przełączników i blokad. Zakres blokad dostarczany jest w obudowach posiadających stopień szczelności IP69K oraz wytrzymałość na wyrywanie do 10 000N. Dzięki niewielkim gabarytom pozwala na montaż na bramkach, gdzie mamy ograniczoną ilość miejsca.

czytaj wiecej

25.05.2015

CZUJNIKI KRAŃCOWE EDEN z wyjściami OSSD oraz wejściami RESET - to nowa odmiana czujników krańcowych (dla drzwi, osłon),co umożliwia podłączenie czujnika EDEN do zwykłego 2 kanałowego przekaźnika dedykowanego dla kurtyn. W odmianie z portem RESET potwierdzenie/uzbrojenie czujnika po otwarciu realizowane jest bezpośrednio specjalnym dodatkowy wejściem czujnika EDEN.

czytaj wiecej

Szkolenie w Malborku

W związku ze zmianami jakie zachodzą w przepisach dotyczących, maszyn organizujemy w dniach 17-18 marca 2009 w Malborku organizujemy szkolenie którego tematem będą przede wszystkim zapisy dotyczące nowej dyrektywy maszynowej MD 2006/42/WE (która w odróżnieniu od większości dotychczasowych zaczyna obowiązywać od 29 grudnia 2009 bez okresu przejściowego.

Seminarium jest adresowane do  :
Służb bezpieczenstwa i utrzymania ruchu
Projektantów, producentów, dostawców i użytkowników maszyn
Pracodawców  i osób odpowiedzialnych za  bezpieczne warunki pracy
Inspekji BHP

Problematyka
Maszyny „ noweˇ, „stare ”- wymagania minimalne , zasadnicze  wg.starych i nowych dyrektyw.
Różnice i problemy interpretacyjne ( m.in. co to jest maszyna ?, maszyny zespolone,nieukonczone,modernizacja maszyn, procedury oceny zgodnosci, 
związki pomiędzy wymaganiami zasadniczymi i minimalnymi )
Zasady oceny ryzyka  w kszaltowaniu bezpieczeństwa maszyn „starych „ i „nowych”
Metody redukcji ryzyka , zasady doboru i stosowania  technicznych środków bezpieczeństwa

Szkolenie odbędzie się:
17-18 marzec 2009 w hotelu MAJEWSKI w Malborku
lokalizacja hotelu w zaproszeniu, program  w załącznikach w dziale szkolenia,
zgłoszenie udziału  prosimy pilnie przesyłać faxem do 8 marca 2009 do  CONTRA Sp.z oo   FAX 033/ 8575414

CONTRA  Sp.z.oo

kontakt z contra polska