tel: +48 (33) 85-75-344     tel: +48 (33) 47-97-895

e-mail: office@contra-polska.pl

aktualności

30.10.2018

W dziedzinie techniki bezpieczeństwa zrobiono kolejny krok na przód. Dzięki zastosowaniu techniki dywersyfikowanej komunikacji bezprzewodowej udało się stworzyć niezawodny, stabilny i bardzo odporny na zakłócenia system komunikacji sieciowej dla sterowników bezpieczeństwa kategorii PLe/SIL3. Pozwoliło to na stworzenie przez firmę SSP serii sterowników SIMPLIFIER które do komunikacji pomiędzy sobą wykorzystują sieć WIFI w paśmie 2,4 GHz.

czytaj wiecej

21.01.2016

amGard S40 to najnowszy asortyment blokad firmy Fortress Interlocks. Wykonany ze stali nierdzewnej 316 posiadający modularną konstrukcję pozwala na dobór szerokiej gamy przełączników i blokad. Zakres blokad dostarczany jest w obudowach posiadających stopień szczelności IP69K oraz wytrzymałość na wyrywanie do 10 000N. Dzięki niewielkim gabarytom pozwala na montaż na bramkach, gdzie mamy ograniczoną ilość miejsca.

czytaj wiecej

7.01.2013

Firma Fortress Interlocks wprowadziła do swojej oferty elektromagnetyczne moduły bezpieczeństwa z serii amGard Pro. Produkty te są następcami elektromechanicznych modułów bezpieczeństwa z serii amGard.

czytaj wiecej

Produkty SSP

W dziedzinie techniki bezpieczeństwa zrobiono kolejny krok na przód. Dzięki zastosowaniu techniki dywersyfikowanej komunikacji bezprzewodowej udało się stworzyć niezawodny, stabilny i bardzo odporny na zakłócenia system komunikacji sieciowej dla sterowników bezpieczeństwa kategorii PLe/SIL3. Pozwoliło to na stworzenie przez firmę SSP serii sterowników SIMPLIFIER które do komunikacji pomiędzy sobą wykorzystują sieć WIFI w paśmie 2,4 GHz. Pozwala to na zestawianie układów w których nadzorowanie lokalnych obszarów maszyn lub zespołów maszyn nie wymaga łączenia poszczególnych sterowników kablami (np szyną CAN - co również jest możliwe w przypadku tych sterowników, jednak jest traktowane jako opcja). Sterowniki wymagają jedynie podłączenia zasilania 10-30VDC oraz zaprogramowania logiki ich pracy. W jednym systemie można zestawić razem do 16 sterowników gdzie każdy posiada 14 bezpiecznych konfigurowanych portów tranzystorowych i opcjonalnie dodatkowe 2 wyjścia przekaźnikowe. Zasięg komunikacyjny pomiędzy modułami wynosi około 100m, a z uwagi na fakt że każdy z modułów równocześnie pełni rolę repeatera, cała długość tak stworzonej sieci bezprzewodowej może sięgać nawet 1,5km, a w przypadku kiedy sterowniki widzą się wzajemnie mając połączenie więcej niż z jednym modułem droga komunikacji jest dywersyfikowana i moduły dynamicznie ustalają najlepszą z nich. Dla sytuacji gdzie nie jest możliwe zestawienie połączenia radiowego pomiędzy modułami można użyć interfejsu przewodowego CAN, co daje ogromne możliwości dopasowania do istniejących warunków otoczenia (ekrany sygnału radiowego, zakłócenia).

kontakt z contra polska