tel: +48 (33) 85-75-344     tel: +48 (33) 47-97-895

e-mail: office@contra-polska.pl

aktualności

22.11.2019

Firma Fortress Interlocks wprowadziła do swojej oferty elektromagnetyczne moduły bezpieczeństwa z serii amGard Pro z obsługa czytników RFID. Produkty te są rozszerzeniem funkcjonalnosci serii amGard i pozwalają zrealizować funkcje uprawnień poszczególnych osób pragnących uzyskać dostęp do strefy zagrożenia lub strefy newralgicznej dla produkcji. Umożliwiają również logowanie osób wchodzących i wychodzących w danym obszarze, odliczanie czasu postoju i jego przyczyny itd.

czytaj wiecej

30.10.2018

W dziedzinie techniki bezpieczeństwa zrobiono kolejny krok na przód. Dzięki zastosowaniu techniki dywersyfikowanej komunikacji bezprzewodowej udało się stworzyć niezawodny, stabilny i bardzo odporny na zakłócenia system komunikacji sieciowej dla sterowników bezpieczeństwa kategorii PLe/SIL3. Pozwoliło to na stworzenie przez firmę SSP serii sterowników SIMPLIFIER które do komunikacji pomiędzy sobą wykorzystują sieć WIFI w paśmie 2,4 GHz.

czytaj wiecej

21.01.2016

amGard S40 to najnowszy asortyment blokad firmy Fortress Interlocks. Wykonany ze stali nierdzewnej 316 posiadający modularną konstrukcję pozwala na dobór szerokiej gamy przełączników i blokad. Zakres blokad dostarczany jest w obudowach posiadających stopień szczelności IP69K oraz wytrzymałość na wyrywanie do 10 000N. Dzięki niewielkim gabarytom pozwala na montaż na bramkach, gdzie mamy ograniczoną ilość miejsca.

czytaj wiecej

AMS III dla AKAS II i III F

Jak poinformował nas producent, firma FIESSLER ELEKTRONIK do oferty weszło urządzenie o oznaczeniu AMS III przeznaczone dla współpracy z systemami zabezpieczenia pras krawędziowych typu AKAS III (tylko wersje F), dzięku temu rozwiązaniu w prosty sposób można dokonywać przeróbek nawet starszych maszyn, doprowadzając je do poziomu wymagań minimalnych poprzez zastosowanie zabezpieczenia w 4 kategorii bezpieczeństwa.

Podstawowe zalety urządzenia:
- Integracja z systemami AKAS III F
- wyprowadzenia do przyłączenia sesnorów magnetycznych (kontroli prędkości),
- możliwość podłączenia pod liniały prasy,
- monitorowanie kierunku i prędkości ruchu stempla,
- pomiar drogi dobiegu,
- dostarcza sygnał mutingu w kategorii 4 EN954

więcej na stronie produktu

 

kontakt z contra polska