tel: +48 (33) 85-75-344     tel: +48 (33) 47-97-895

e-mail: office@contra-polska.pl

aktualności

01.09.2021

W asortymencie nieodgradzających elementów bezpieczeństwa pojawił się nowy rodzaj urządzeń - radarowe czujniki obecności osób.

czytaj wiecej

22.11.2019

Firma Fortress Interlocks wprowadziła do swojej oferty elektromagnetyczne moduły bezpieczeństwa z serii amGard Pro z obsługa czytników RFID. Produkty te są rozszerzeniem funkcjonalnosci serii amGard i pozwalają zrealizować funkcje uprawnień poszczególnych osób pragnących uzyskać dostęp do strefy zagrożenia lub strefy newralgicznej dla produkcji. Umożliwiają również logowanie osób wchodzących i wychodzących w danym obszarze, odliczanie czasu postoju i jego przyczyny itd.

czytaj wiecej

30.10.2018

W dziedzinie techniki bezpieczeństwa zrobiono kolejny krok na przód. Dzięki zastosowaniu techniki dywersyfikowanej komunikacji bezprzewodowej udało się stworzyć niezawodny, stabilny i bardzo odporny na zakłócenia system komunikacji sieciowej dla sterowników bezpieczeństwa kategorii PLe/SIL3. Pozwoliło to na stworzenie przez firmę SSP serii sterowników SIMPLIFIER które do komunikacji pomiędzy sobą wykorzystują sieć WIFI w paśmie 2,4 GHz.

czytaj wiecej

AMS III dla AKAS II i III F

Jak poinformował nas producent, firma FIESSLER ELEKTRONIK do oferty weszło urządzenie o oznaczeniu AMS III przeznaczone dla współpracy z systemami zabezpieczenia pras krawędziowych typu AKAS III (tylko wersje F), dzięku temu rozwiązaniu w prosty sposób można dokonywać przeróbek nawet starszych maszyn, doprowadzając je do poziomu wymagań minimalnych poprzez zastosowanie zabezpieczenia w 4 kategorii bezpieczeństwa.

Podstawowe zalety urządzenia:
- Integracja z systemami AKAS III F
- wyprowadzenia do przyłączenia sesnorów magnetycznych (kontroli prędkości),
- możliwość podłączenia pod liniały prasy,
- monitorowanie kierunku i prędkości ruchu stempla,
- pomiar drogi dobiegu,
- dostarcza sygnał mutingu w kategorii 4 EN954

więcej na stronie produktu

 

kontakt z contra polska
new